Krátké animované a dlouhé indické

Tma přichází stále dřív, a tak se začátek filmových střed posouvá na půl devátou (a lze očekávat posun na osmou a na čtvrtek).

Na příští týden jsme připravili lahůdku pro ty, kteří mají rádi filmy krátké a animované. Ze stovky filmů od roku 1906 do roku 2004, od Disneye po Pixar, od Trnky po Švankmajera, od Parka po Yamamuru, z téhle haldy se podíváme na deset náhodně vybraných kousků.

Na týden přespříští pak chystáme něco úplně jiného: něco dlouhého, sladkého a indického. Saawariya, bollywoodský mix Dostojevského s Luhrmannem slibuje - když už nic jiného - barevnou podívanou.

Pět důvodů, proč Enimen nedorazil na poslední letní grilování

Uhlí bylo tak žhavé, že se maso grilovalo strachy, rosé stále ještě překvapovalo tím, že je růžové a ne zelené, debata o Comebacku vrcholila ("když zavřeš oči, místo Ozzáka je tam Bart Simpson"), když tu náhle pidlipi pidlipi, esemeska od Enimena!

"Stříhám bílou a její rozvod," vysvětlovala tato krátká textová zpráva, proč bude mít klacek z Klacíkova zpozdění.

Za hodinu se situace příliš nezměnila (maso, víno, "jak může Ozzák přespat v hospodě a mít pak tak čistý a učesaný vlasy?"), když tu náhle pidlipi pidlipi, esemeska od Enimena!

"Natáčím jak se hanychová poblila," přibyl další důvod zpozdění.

I za další hodinu to vypadalo podobně (klobásky, víno, "neměli by v sitcomu hrát úplně neznámí herci?", když tu náhle pidlipi pidlipi, esemeska od vy-víte-koho!

"Stříhám hadičky co je na ně napojená jirásková."

Hermelín, víno, "proč když u nás někdo natočí, jak jdou dva po chodbě a povídají si, umírám u toho nudou?", pidlipi -

"Natáčím Bohdalovou, skočila z balkonu."

Bábovka, víno, "cože, ty nesleduješ Hauze?!", pi- 

"Růžičková obživla, asi nedorazím sorry."

Sorry? 

Poslední letní grilování

Vždycky, když něco krásného začíná, musí něco krásného skončit. A protože v pátek začíná nová koncertní sezóna České filharmonie, v sobotu skončí letní grilování.

Gril nažhavíme na maximum, rozbalíme deky, zavěsíme hamaku, vypijeme zbývající rosé. Budeme jíst, pít, zpívat a veselit se. A vyprávět si strašidelný příhody. A smát se a bát se. A pak, ač přecpaní, ještě jednou jíst, než hrad zhasne.

V sobotu 6. září od čtyř odpoledne. Račte se hlásit.

(Vánoční grilování bude 20. prosince.)