Slavnostní zahájení grilovací sezony

Dlouho to nevypadalo, ale nakonec víkendové počasí pochopilo, co je od něj žádáno. Dřevěné uhlí připraveno, terasa vyleštěna, let's go.

V neděli Svět knihy. Nechápu, k čemu takový veletrh je. Člověk zaplatí vstupné za to, aby si mohl koupit knížky, které stejně nemá kam dát. Jediné štěstí je, že tam nikdo nebere karty.

Ze sobotního grilování se omluvili všichni. Evidentně znamení - nastal čas odstěhovat se z Prahy a založit rodinu.

Nakonec dorazili Malý čtenář a Lia. Pod trapnou záminkou, že se k nám nemůžou dozvonit, obvolali všechny naše společné známé, takže když jsem pak hořekoval vhodně předpřipravenými zprávami po ICQ ("nikdo nepřišel, asi zemřu studem" apod.), byla má lež vždy odhalena.

Tak dobře, ještě tedy žádné stěhování a žádná rodina. Ale až se nás pak děti budou ptát, proč jsme si je pořídili v tak pokročilém věku, víme, na koho ukázat.

Nedělní hmoždinky

Někteří lidé mají vzácný dar vyprávění. Vstanou v neděli brzo ráno a vyrobí z toho příběh k pobavení i k zamyšlení. Já mezi ně nepatřím. V neděli se probudím v deset - a je po příběhu.

Naštěstí jsou tu Hmoždinky, kniha do každé rodiny. Názorné ilustrace, nejlevnější plastové i ty nejdražší platinové hmoždinky a hmoždíci. Jak zatlouct, jak zašroubovat, jak neupadnout. Jak při vrtání díry o průměru 6 mm neurvat decimetry omítky. Množstevní slevy!