Kdo nepřijde k volbám, dostane pokutu. Svoboda volby volit či nevolit se redukuje na přijít k volbám a volit platně či neplatně. A prý je toho hojně využíváno. Na volební lístek výtvarně ztvárníte prasátko nebo lístek jinak znehodnotíte, a šup s ním do urny.
Nebo místní volební komise. U nás je to dobrovolné, dokonce se za to ještě platí. Komisaři jsou děsně důležití, kontrolují občanky, odškrtávají jména v seznamech, kdo by si to nechtěl zkusit, že.
V Belgii se volební komise vylosují a jednou to padne i na vás. Přijde vám úřední dopis a jste komisařem. Nechcete? - pokuta. Je to jasné, práce komisaře je děsně nudná, kontrola občanek, odškrtávání jmen v seznamech, kdo by tam lezl, že.
A to jako fakt ?? To není možný, to si z nás autor utahuje. Ale jestli to tak je, tak to je pěkná blbost.
OdpovědětVymazatje to smutný, ale ono to tak opravdu je... no, máme se na co těšit.
OdpovědětVymazatv Lucemburku je to taky tak. A ve Švýcarsku né?
OdpovědětVymazatVe Švýcarsku névim, ale tipuju, že né. Tady jsou všichni tak uvědomělí, že chodí volit směle a radostně každý měsíc, protestanti jedni.
OdpovědětVymazatNo tak dobře, snad to u nás nezavedou. Ne snad proto, že bych nechodil volit, to ne, ale proto, že nechci být komise 8-)
OdpovědětVymazatBýt ve volební komisi bylo vždy mým snem...
OdpovědětVymazatjojo, vzdycky jsem chtel byt v sefem komise u maturit, toho nejvic uplaceji chlastem a chlebickama, jeeee ja bych se tam ozral... :D
OdpovědětVymazatTy? No to si nedovedu vůůůbec představit...
OdpovědětVymazat