Extrémně důležitá funkce bloguje.cz: Hledáme jméno!

Artur Dent souhlasil s tím, že implementuje naprosto klíčovou funkci, kterou popíšu níže, pokud se pro ni podaří najít dostatečně úderné jméno. A nesmí to být rubrika, kategorie, oblast ani téma.

Nápad jest tento: Vytvořit potenční síť témat, která budou ortogonální k současným rubrikám. (Pokud jste už pochopili, o co jde, nemusíte číst dál, a rovnou napište do komentářů vhodný název.)

Příklad: Máte na blogu rubriky Ze života hmyzu a Ze života Fandy Blogera. Podobným způsobem budete vytvářet témata, kterých bude z jistých důvodů víc než rubrik. Napsali jste článek Karafiátovi Broučci (rubrika Ze života hmyzu), proto vytvoříte témata Karafiát a Broučci a článek zařadíte do obou témat. O pár měsíců později napíšete článek Co jsem si přečetl (rubrika Ze života Fandy Blogera), a protože jste si přečetli Broučky, zařadíte ho do tématu Broučci.

Tím se u článku Karafiátovi Broučci automaticky objeví odkazy na související články - Co jsem si přečetl (a vice versa).

Za pár měsíců napíšete článek Dostal jsem karafiát, zařadíte ho do tématu Karafiát a výsledek je tento:

Karafiátovi Broučci - související články Co jsem si přečetl, Dostal jsem karafiát
Co jsem si přečetl - související články Karafiátovi broučci
Dostal jsem karafiát - související články Karafiátovi Broučci

Toto souvisení je tedy nezávislé na rubrikách, a navíc můžete pro každý článek vybrat vhodnou podmnožinu témat (a nikoli jen nejvýše jedno, jak je tomu u rubrik).

Pokud budete témata používat s rozmyslem, dostane se vašim čtenářům zcela automaticky bohatě odkazů na související články a vy nemusíte dohledávat a ručně dopisovat, že jste o tomto tématu už jednou (dvakrát, pětkrát) psali.

Srozumitelné? Jenomže Arturovi se nelíbí název témata. Takže jak?