Rapper

Patří mu plácek vedle kostela. Všechno je správně - je celý v leskle bílým vohozu, na nohou najky, na rukou prsteny, kolem krku masivní řetězy. Dokonce i čepice mu k tomu všemu ladí. Je mu -náct a mohl by tady tomu šéfovat.

Když jen tak postává, v očích pohrdání a nenávist pro své okolí, je to ikona dnešního světa, socha revolty. A jak udělá krok či dva, máte pocit, že se před vámi zhmotnila MTV. Nejdřív ten pohyb v ramenou, pak synchronizovaný pohyb levé ruky a nohy dopředu, lehké zhoupnutí se, hlavu do strany...

Byl by to king. Jenomže je tlustý, nosí velké umaštěné optické brýle a nikdo s ním nekamarádí.

A tak stojí na tom svým plácku, občas přejde kolem partička holek, které vystavují na odiv své holé boky a pupky a se smíchem se klátí a odstrkují kluky, kteří se pošťuchují a oplzle žertují. A nikdo si ho nevšímá.

Už chápete tu nenávist v Rapperových očích? Už chápete, co všechno je mu odepřeno? Tak tam stojí, sem tam popojde, a těší se, až bude dospělý, až doroste do světa, ve kterém si už lidé navzájem neříkají, co si o sobě myslí. Do světa, ve kterém se mu už nikdo nebude veřejně posmívat, ve kterém ho nikdo nebude ignorovat.

Snad se mu to povede co nejdřív, moc bych mu to přál. Nechtěl bych, aby z něj vyrostl druhý Šerif.

9 komentářů:

 1. "optické" brýle? to aby se vyloučila podobnost s kobrou? ale toho jsme už řešili... :)

  OdpovědětVymazat
 2. Optické čili nesluneční!

  OdpovědětVymazat
 3. Ale ale. To jsou přece dioptrické.

  OdpovědětVymazat
 4. Skutečně? Ani při troše dobré vůle by to optické být nemohly?

  OdpovědětVymazat
 5. Běda, vše se proti mne spiklo: google hlásí optické brýlě - 88600 výskytů, dioptrické brýle - 13500 výskytů. Takovou porážku jsem nečekal, ale stejně nejsem s to začít říkat svým dioptrickým brýlím optické :-(

  OdpovědětVymazat
 6. Paželve, jdi ty! Přece se nenecháš zdeptat Gůůůglem! Copak nechápeš, že 88595 výskytů spáchal vlastnoručně P~O, aby měl při ruce pádný argument?!

  OdpovědětVymazat
 7. Šlaka! Taková zlotřilost mohla jej napadnout jistojistě! Děkuji za otevření ok!

  OdpovědětVymazat
 8. Tak! Nebýt nehynoucí náklonnosti, kterou k němu chovám, musela bych pravdivě napsat, že je to... pozitůra!

  OdpovědětVymazat
 9. Pozitůra! To jsou ale odvážná slova! Já chtěl napsat průduch, ale asi máš pravdu Ty.

  OdpovědětVymazat