Deset nejdůležitějších

Dlouho nepíše, tak to on jistě nad něčím důležitým přemýšlí, říkáte si. A máte pravdu.

Přemýšlím nad tím, jak z těch slív, které jsem dostal, udělat lahodnou marmeládu. A žádný z receptů, které jsem na webu nalezl, se mi nepozdává. Nebudu tam přeci dávat na kilo slív kilo cukru, to by se pak nedalo žrát. A to želírování se mi taky moc nepozdává.

Pořád ještě toužíte po tureckých příhodách? Gotchu zklamu: Jednak si nemyslím, že by nějaká hora stála za to, aby na ni člověk lezl, tím méně jakýsi Ararat, jednak jsem po tom zemětřesení v Dóubayazitu vypadl z města tak rychle, že ani nevím, jestli tam nějaká vesnička někde je. Ale jednu příhodu z deníku jsem přeci jenom přepsal. Tam vám jsou prapodivní lidé, v tom Turecku.

Konečně se dostávám k nadpisu. Byli jsme v práci vyzváni, abychom dali do kupy své přednosti, umy a dovednosti. Deset nejdůležitějších.

Dostali jsme k tomu takovou ontologii, abychom si zbytečně nevymýšleli. Zběžně jsem tím listoval, dělal si puntíky, a udělal jich třináct. Které tři mám vyřadit? Nemluvě o tom, že tam některé mé přednosti úplně chyběly, třeba schopnost myslet, být přesvědčivý, být chytřejší než ostatní, ukázat ostatním, že jsou úplní kreténi, být věrným a milujícím otcem a tak podobně.

Nebo taková položka 7.9.3 Skriptovací jazyky. Tam bych se měl přiznat, že umím programovat v Perlu. Jenomže já se přiznám, někdo pak bude hledat perlolidi a najde mě. A já se Perlem fakt živit nechci. Když se nepřiznám, tak se zase ukáže, že jsem nekompetentní pro svou současnou práci, vyhodí mě, a já se budu muset přestěhovat do Curychu, kde zrovna Google hledá nějaké ty zaměstnance. Ale to by mi zase bylo líto té investice do francouzštiny, no uznejte.

Jsem prostě obr, a tak to mám těžké.