Deset nejdůležitějších

Dlouho nepíše, tak to on jistě nad něčím důležitým přemýšlí, říkáte si. A máte pravdu.

Přemýšlím nad tím, jak z těch slív, které jsem dostal, udělat lahodnou marmeládu. A žádný z receptů, které jsem na webu nalezl, se mi nepozdává. Nebudu tam přeci dávat na kilo slív kilo cukru, to by se pak nedalo žrát. A to želírování se mi taky moc nepozdává.

Pořád ještě toužíte po tureckých příhodách? Gotchu zklamu: Jednak si nemyslím, že by nějaká hora stála za to, aby na ni člověk lezl, tím méně jakýsi Ararat, jednak jsem po tom zemětřesení v Dóubayazitu vypadl z města tak rychle, že ani nevím, jestli tam nějaká vesnička někde je. Ale jednu příhodu z deníku jsem přeci jenom přepsal. Tam vám jsou prapodivní lidé, v tom Turecku.

Konečně se dostávám k nadpisu. Byli jsme v práci vyzváni, abychom dali do kupy své přednosti, umy a dovednosti. Deset nejdůležitějších.

Dostali jsme k tomu takovou ontologii, abychom si zbytečně nevymýšleli. Zběžně jsem tím listoval, dělal si puntíky, a udělal jich třináct. Které tři mám vyřadit? Nemluvě o tom, že tam některé mé přednosti úplně chyběly, třeba schopnost myslet, být přesvědčivý, být chytřejší než ostatní, ukázat ostatním, že jsou úplní kreténi, být věrným a milujícím otcem a tak podobně.

Nebo taková položka 7.9.3 Skriptovací jazyky. Tam bych se měl přiznat, že umím programovat v Perlu. Jenomže já se přiznám, někdo pak bude hledat perlolidi a najde mě. A já se Perlem fakt živit nechci. Když se nepřiznám, tak se zase ukáže, že jsem nekompetentní pro svou současnou práci, vyhodí mě, a já se budu muset přestěhovat do Curychu, kde zrovna Google hledá nějaké ty zaměstnance. Ale to by mi zase bylo líto té investice do francouzštiny, no uznejte.

Jsem prostě obr, a tak to mám těžké.

5 komentářů:

 1. Vidíš, my jsme zrovna před třema týdny tvořili marmeládu z meruněk. Pro mně to byla premiéra... Želírovací cukr od etkra a tam je návod. Ty meruňky by možná snesly i víc cukru, ale mně vyhovuje ta lehce nakyslá chuť ;)

  OdpovědětVymazat
 2. teda to nás jako odbudeš jen jednou JEDINOU historkou? to jsem tedy převelice smutná

  OdpovědětVymazat
 3. Já si nemůžu pomoct. Čtu si ten svůj deník a je mi jasné, že to, co se tam stalo, mi prostě nikdo nemůže věřit. Ale jedno překvapení chystám...

  OdpovědětVymazat
 4. jsem připravena ti uvěřit cokoliv!

  OdpovědětVymazat
 5. lední brtník20. srpna 2004 15:51

  nějaké kilo švestek je na destilaci málo, švestkový koláč nebrat, nech je usušit a v podvečer u krbu v houpacím křesle můžeš vybírat z více dobrot: dýmku, irskou, sušené švestky, nebo drbat ludwiga za ušima

  OdpovědětVymazat