Čip

Není to úplně bezbolestná procedura, přiznala doktorka a vytáhla jehlu o průměru několika milimetrů. Koňská injekce!


Z toho jsem měl vždycky strach. Když nás souška Tamchinová vedla školní chodbou ke školnímu lékaři a proti nám šli o mnoho let starší osmáci, vzájemně se podpírali, skučeli, vzlykali a ukazovali, jak velké jehly do nich byly vbodávány. Hrdinou třídy pak byl Jindra Červenka, který inkriminovaný vpich jehlou do zadku vůbec necítil a uraženě se dožadoval dalšího.

Taková pistolka, víte, ukazovala mi doktorka, a ta to tam pěkně vstřelí. Takhle si ho chytněte, ať mi nic neudělá, ono to opravdu bolí.

Odstínil jsem Ludwigovu hlavu od pistolky, doktorka ho popadla za kůži, zabodla jehlu a zmáčkla spoušť.

Prásk. Čip pod kůží a Ludwig apaticky zívá. Je to takový druhý Červenka.

Tak mi tu teď běháš, Ludwigu, s čipem, který tě opravňuje k volnému pohybu na území Evropské unie, a mě k tomu napadají jen slova jednoho klasika.

Sivodňa ty, a zavtra ja.

12 komentářů:

 1. Ufon to taky ustál dobře. Řekni, P~O, nalepils Ludwigovi do EU-pasu foto?

  OdpovědětVymazat
 2. Švýcarská federace svým kočičím občanům EU-pasy nevydává...

  OdpovědětVymazat
 3. A sakra. Lucián je zatím ještě neuniovanej :-) a asi dlouho zůstane ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Pro..., když si představím, že bych měla nechat zauniovat celou naší kočičárnu... to bych se snad do konce života nevyhrabala z dluhů :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Kolik vlastně stojí takový český čip?

  OdpovědětVymazat
 6. Co já vím :) To jsem se radši ani nepokusila zjistit

  OdpovědětVymazat
 7. Ano, to je typická hovnodřepíkářská reakce. Žehráš a ani nevíš, kolik to stojí. Co když jeden čip stojí padesát haléřů a veterinář poskytuje množstevní slevy?

  OdpovědětVymazat
 8. Že by mi veterinář zaplatil, že nechávám čipovat své kočky? No... když už jsem viděla jeho účetnictví a vím o pár daňových podvodech, tak by třeba mohl :-) Ale chuděrky čičinky by to bolelo...

  OdpovědětVymazat
 9. myslim že pětikilo i s pasem.

  OdpovědětVymazat
 10. dotaz: co to čteš za klasiky ve východoslovenštině? neznám. i když můj rozhled končí asi u textů na obalech instantních polévek...

  OdpovědětVymazat
 11. ad [9] To je slušné, o 1100 Kč levnější než tady.ad [10] To byl chabý pokus o ruštinu, medvěde. :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Jo, to by šlo... Takže pro Loarovic Ňuňu, Minku, Míšu, Felixe, Čičina, Mici, Medunu, Beruna, Šímu, Matýska, Šerinu, Mouru a Šmudlu, doufám, že jsem na nikoho nezapomněla, by mi stačilo stipendium, sousedovic Mikeš, Míša a Megí (t.č. těhotná) cestovat nemusí.A budeš teď aspoň Ludwiga sledovat? Plánoval jsi nějaké pípací rámy nebo co...

  OdpovědětVymazat