Umírající slunce

Na moři, jinak docela klidném, se zvedá jedna velká zpětná vlna, shora tmavá. Obrovské žluté sálající slunce krvácí. Z ošklivé řezné rány vytéká do moře hustá krev, rozlévá se doširoka, a slunce jako by zapadalo.

To jste namaloval moc hezky, chválili organizátoři akce Namaluj svůj sen všechny ostatní, jenom můj obraz nikdo nepochválil.

Ale tričko adorující Sigmunda Freuda jsem dostal, tak snad to nebylo až tak špatné. Hmm hmm, dumal přítomný psych nad mým Umírajícím sluncem, stavte se někdy, určitě si budeme mít co říct. Ó ne, děkuji, již k jednomu psychovi chodím, to víte, nedávno jsem se ženil.

~

O kus a čas dál cítím, jak se ulicí vinou roztodivné vůně. Čuchám párky, čerstvé pečivo a - opravdu, i věci na různá písmena! Zaostřim tedy - hle, Lobo. Radostně povykuje, jaký že jsem spokojený a krásný, a že se mi prý něco zvětší.

Co že se mi zvětší? vyzvídám. Manželství, že ti svědčí!

Tak to jo.

~

Včera jsem se podíval na první díl strašidelného Lostu. Různě tam na sebe bafali, hudba mě lekala, ale vydržet se to dalo. Tedy - napínavé to bylo, to ano, ale třeba u 24 hodin jsem měl mnohem větší nutkání se co nejdříve podívat na další díl. Lost je sice zajímavý, ale nemám potřebu vědět, jak to dopadne. Zvlášť, když už to dopadlo (letadlo).

~

Mám truhlík!

~

Výsledek pravice:levice 94:106 a komunisti:nekomunisti 100:100 mi na zdraví nepřidal. Mám Prahu rád, ale nijak zvlášť mě netěší žít v zemi, kde třetina lidí nechce komunisty, třetina je chce a třetině je to jedno. Tak si to tu holt všechno vyžerte, vy poslední dvě třetiny, já jdu jinam.

~

Zollu si nikdo nekoupil. Ani Stendhala. Volby a teď ještě tohle. Co jsme to za pronárod?

~

Žaponci hráli pěkně, a po koncertě jsme se u Paželva nacpali syrovými žampiony. Viking Vik plakal, že nevyrůstal vedle chemičky, a Paželvova maminka, představte si to, se jednou na louce potkala s někým, kdo by docela dobře mohl být Emil Filla.

Takže vzhůru na Peruc.

Večírek jsem obřadně zakončil na Ježkově toaletě. A až tam jsem zjistil, že jsem měl celý koncert a celou návštěvu rozepnutý poklopec.

11 komentářů:

 1. rozepnutý poklopec je součást tvé osobnosti!

  OdpovědětVymazat
 2. Chci Stendhala i Zollu, ale nechci aukci. Co jsem to za pronárod?

  OdpovědětVymazat
 3. Důrazně popírám, že jsem pronárod. Pouze pokud by to byla zkratka od prefesionální národ, tak to pak jako jo ...

  OdpovědětVymazat
 4. A zač lze získat obraz Umírající slunce?

  OdpovědětVymazat
 5. Zola se píše s jedním l, Petře!

  OdpovědětVymazat
 6. Mamed: Tu es pour ou contre?Astma: Ten nelze získat, věnoval jsem ho vědě!

  OdpovědětVymazat
 7. Ten jeho se píše se dvěma; když byl Petr ještě mladý a neklidný, jedno L si tam přimaloval!

  OdpovědětVymazat
 8. P~O: Skrápím svůj pracovní stůl hořkými slzami. Tolik jsem doufala!

  OdpovědětVymazat
 9. rozepnutý poklopec ti zvětší!

  OdpovědětVymazat
 10. clovek s pevnou linkou8. června 2006 v 19:42

  Pri zavirani poklopce opatrne.

  OdpovědětVymazat
 11. Jsme my to ale buzny! Vůbec jsme si toho nevšimli :-)

  OdpovědětVymazat